Appi ! Kennelköha !

kennelköha ternespiim
Kennelköha. Kodune ravi.
Kennelköha kimbutab meie koeri reeglina sügisel ja ´´vesisel talvel ´´ ja kevadel. ´´Head ´´ nakkuskohad on koertekoolid, näitused, koerte mänguplatsid. Ühesõnaga kohad, kus on koos või käib läbi palju koeri. 
Mis see kennelköha siis on ?
Kennelköha ehk nakkav traheobronhiit on koerte ülemiste hingamisteedenakkus, mille peamiseks sümptomiks on kuiv köha.
ÜLINAKKAV ! Kui Su koer on nakatunud kennelköhasse, siis palun väldi igasugu kokkupuudet teiste koertega ! See nakkab nii otsese kontakti kui ka esemete ja inimeste kaudu.  Peiteaeg on keskmiselt kuni10 päeva.  
Minu kokkupuude kennelköhaga.
Oleme tänaseks selle haigusega kokkupuutunud 2 korda. Mõlemal korral saanud nakkuse sõbralt, kes käib aktiivselt koertekoolis. Ega siin suurt ennetamisvõimalust ei ole. Kui üks jääb haigeks ja kokkupuude on olnud, siis võib ennast niiöelda valmissättida - kennelköha saabub, saabub umbes nädala jooksul :-) 
1-ne kord on hirmutav, sest see algab nii äkki, koer köhib ja röhitseb. Võib ka koos köhimisega oksendada. Nii kahju,  nagu väike õnnetusehunnik !  Aga tegelikult, võta rahulikult ! Otseloomulikult tuleb koera enesetunnet jälgida ja kui tundub midagi kahtlast (liiga loid, ei söö, ei joo vms ) siis ära oota, võta loomaarstiga ühendust !!!! 
Üldiselt, vähemalt meil ja ka meie sõpradel, on läinud kergelt ! Kui seda saab nii kirjeldada :-) Keskmiselt 2-3 päeva aktiivset köhimist ja siis hakkab asi rahunema. Aga need päevad on kindlasti täis aktiivset kodust ravi + hoian Milo enesetundel ikka silma peal!!!
Kodune ravi !
Minu raviplaan on selline :
RAHU ja VAIKUS - võimalikult kiiresti pissil-kakal ära, ei mingit mängimist ega pikki jalutuskäike (no tegelikult minu Milo ei näidanud  ka mingeid märke, et tal nende asjade vastu huvi oleks :-))
KEEDETUD piim + MESI  - tegin kruusi korraga valmis. Milo (ca 35 kg ) kogus oli ca 200 ml keedetud piima + 1spl mett. Andsin soojalt lakkuda, jao kaupa. Keskmiselt selle tassi andsin ära ca 4 h jooksul. Tegin alati soojaks. Päevas andsin 2 kruusi segu umbes. Vahepeal ka niisama lusika pealt mett lakkuda. Talle meeldib ! Mesi ja mesi+piim leevedab väga hästi seda ´´haukuvat´´ köha
TERNESPIIMAPULBER - minu jaoks  imepulber. Teen aastas ikka vähemalt 2 korda ternespiimakuuri. Lisan lihtsalt 1 tl (see keskmiselt meie kaalule etteantud kogus, 0,2 g/5kg kohta ) toidule peale. Nii lihtne, aga ma olen kindel, et toime on väga hea ! Miks muidu beebidel on immuunsus tugev igasugu haiguste vastu ? Ja kui köhahaigus on kohal, siis otsin paki välja ja hakkan immuunsust turgutama. Ma ise arvan, et äkki tänu tugevale immuunsusele ongi meil see haigus nii kiiresti ja valutult ühelepoole saanud (internetist võib lugeda, et köha kestab nädalaid ) Igatahes, mina soovitan ! Puhas loodus ja nii palju head toimet : 
* kõrge valgusisaldus
*intensiivistab immuunsussüsteemi tööd
*leevendab allergiat
*abiks rasvade põletamisel, ainevahetuse reguleerimisel
*soodustab lihaste kasvu, kudede ja haavade paranemist
*stimuleerib hammaste ja luude arendut, lisab karvkattele läiget jne
SUPERFOOD :-)
TERVIST KÕIGILE !!!!


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

koera pesa
Kuidas valida koerale pesa? Miks eelistada Petmilo pesa?

Järgmine

Jaga seda artiklit